PROGRAMUOJAMI ELEKTROS TINKLO VALDIKLIAI

Greta KNX tipo standartizuotų elektros tinklo valdiklių galime pasiūlyti programuojamus valdiklius, kurie yra nebrangiu “protingo namo” įrangos atitikmeniu, turinčiu papildomą privalumą: tokios sistemos yra labai paprastai valdomos.

Iš daugumos žmonių, įsirengusių savo namuose prabangias “protingo namo” sistemas, integruojančias elektros tinklą, šildymo valdymą ir gausią namų automatiką, teko išgirsti panašių pamąstymų “protingo namo” sistemos tema. Esą “tokios sistemos valdymas dėl jo sudėtingumo nėra komfortiškas” ir todėl dažniausiai po kurio laiko yra pereinama prie klasikinio apšvietimo ir kitų sistemų valdymo, o nuostabusis namo “protas” dūlyja nenaudojamas.

Sistemos su programuojamais valdikliais leidžia išvengti šitos bėdos. Sistemos su programuojamais valdikliais išlaiko “klasikinį” – paprastą apšvietimo grupių valdymą ir leidžia naudotis labjausiai reikalingomis ir patogiomis “protingo namo” funkcijomis.

Pagrindinės elektros tinklo su programuojamu valdikliu ypatybės:

  • Kiekvienam jungikliui galima priskirti bet kurį šviestuvą. T.y. galime organizuoti visus galimus šviesos jungimo reversus.
  • Kiekvienas jungiklis gali junginėti daugiau nei vieną apšvietimo grupę. Kadangi sistemoje su valdikliu yra naudojami jungikliai – mygtukai, skirtingam paspaudimui galime priskirti skirtingą funkciją. Pvz. Vienas paspaudimas įjungia/išjungia lubinį šviestuvą, dvigubas paspaudimas įjungia/išjungia sieninį šviestuvą.
  • Kiekvienas jungiklis gali būti suprogramuotas, kad išjungtų visą patalpų apšvietimą arba suprogramuotos patalpų dalies apšvietimą. Paprastai ši funkcija suprogramuojama jungikliams prie išėjimo durų ir miegamuosiuose.
  • Į sistemą galima įjungti judesio jutiklius foje ir vestibiulių apšvietimo organizavimui.
  • Valdiklis turi vidinį kalendorių ir laikrodį. Galima užprogramuoti automatinius sistemos veiksmus norimu laiku.
  • Valdiklis gali apimti ir dalies buities prietaisų maitinimo valdymą.
  • Valdiklis turi specialius interfeisus temperatūros, apšviestumo ir kitiems jutikliams prijungti. Tuo būdu galima organizuoti procesus priklausomai nuo apšviestumo, temperatūros ar drėgmės.
  • Galiausiai, paaiškėjus, kad reikalingas papildomas šviestuvo įjungimas/išjungimas kitoje vietoje, tai pataisoma be jokio papildomo kabelio klojimo – tiesiog programuojant.